Mikrocerrahi Bel Fıtığı Ameliyatı


Mikrocerrahi ile yapılan bel fıtığı ameliyatlarının temel özelliği mikroskop kullanılarak yapılmasıdır.

Mikrocerrahi bel ameliyatlarında, sinir üzerindeki küçük bir kemik bölümü alınır ve sinirin altındaki fıtık çıkartılır Bu işlem mikrocerrahi ile yapılır mikrodiskektomi adı da verilir. Bel ağrısından çok bacak ağrısında genelde daha etkili bir metottur

Mikrocerrahi bel ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Hasta yüzükoyun yatırılır. Bel hafifçe bükülür. Belin ortasına uygun disk mesafesi belirlenerek 3 cm. lik bir cilt kesisi yapılır. Bel kasları kemikten ayrılarak sıyrılır. Bir miktar kemik alınarak cerrahın çalışabileceği bir alan açılır. Cerrahi alana mikroskop getirilir. Mikroskop cerrahi alanı büyütmede bize yardımcı olur. Sarı renkli flavum dediğimiz bağ alındıktan sonra, sinir kökü orta hatta doğru kenara çekilir. Sinire baskı yapan parça bulunarak, cerrahi aletlerle çıkartılır. Sinirin üzerindeki baskının azaltılması yeterlidir. İyi bir cerrahi sonrası ağrı seviyesi büyük oranda azalır. Kuvvet kaybındaki düzelme süreci ise biraz zaman alabilir.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı

En Çok Okunan Yazılar
En Son Yazılar

MENÜ

SOSYAL MEDYA

DR. TAMER TEKİN İLETİŞİM

Fevzi Çakmak Mahallesi, Tevfik İleri Cd No:105, Pendik, İstanbul


+90 216 397 5900

+90 541 539 5979

 
E-mail : info@drtamertekin.com

@ 2014 Tamer Tekin. Istanbul/Turkey. Tüm hakları saklıdır. YASAL UYARI: YAZILI İZİN OLMADAN KOPYALANAMAZ VE YAYINLANAMAZ.