top of page

NovApproach, NASS 2023'te OneLIF interbody füzyon cihazını piyasaya sürdü


NovApproach Spine kısa süre önce, 2023 Kuzey Amerika Omurga Derneği (NASS) yıllık toplantısında (18-21 Ekim, Los Angeles, ABD) "çok sayıda cerrahi yaklaşımı" destekleyen patentli OneLIF interbody spinal füzyon sisteminin tam pazar lansmanını duyurdu.


NovApproach CEO'su Raymond Cloutier, "Omurga cerrahları her gün çok sayıda karmaşık ve değişken sorunla karşı karşıya kalıyor ve çoğu zaman çok zorlu bir ortamda" dedi. "OneLIF kafesimiz, daha çok yönlü, daha az karmaşık bir implant sunma isteğinden 'doğdu'. Çığır açan OneLIF cihazı ve SupineATP yaklaşımını sunmak için dünyanın en saygın omurga cerrahlarından bazılarıyla çalışmak benim için büyük bir mutluluktu."


OneLIF, cerrahlara hastanın lomber omurgasına yönelik üç farklı yaklaşımı destekleyen tek bir kafes sunar: anterior lomber interbody füzyon (ALIF), LateralATP yaklaşımı ve SupineATP yaklaşımı.


NovApproach basın bültenine göre bu çok yönlülük, cerrahların yaklaşımlarını optimize etmelerine olanak tanırken, OneLIF kafesinin altı sabitleme vidası seçeneği ve iki yerleştirici konumu, değişen hasta patolojilerine yönelik "benzeri görülmemiş bir esneklik" sunuyor. Açıklamada, 2022'nin başındaki sınırlı lansmanından bu yana cerrahların cihazla ilgili "mükemmel klinik geri bildirim" paylaştığı da belirtiliyor.


Payam Moazzaz (Tri-City Tıp Merkezi, Oceanside, ABD) "Başka hiçbir cihaz bu tür intraoperatif karar almayı desteklememektedir" dedi. "Gövdelerarası parçayı doğrudan anterior yoldan veya ATP [önden psoasa] oblik yoldan yerleştirebiliyorum ve yine de vidanın geri çıkmasını önlemek için güvenlik özellikleriyle birlikte dört vidalı sabitlemeyi sürdürebiliyorum."


"Hastanın anatomisine bağlı olarak omurganın belirli seviyelerine erişimin zorlayıcı olabileceğini düşünüyorum. OneLIF kafesinin çok delikli tasarımı buna hitap ediyor," diye ekledi Erich Richter (Covenant Health, Saginaw, ABD). "Ayrıca SupineATP yaklaşımı, erişim cerrahımın hastayı yeniden konumlandırmaya gerek kalmadan omurganın birden fazla seviyesini ortaya çıkarmasına olanak tanıyor."


Sunil Jeswani (San Diego Omurga ve Beyin Enstitüsü, ABD), "OneLIF, cerrahların bir ALIF tarafından sunulan biyomekanik avantajlara erişmesine olanak tanırken, kritik yumuşak doku yapıları ve damar sistemine retraksiyonu en aza indiriyor" dedi.Comments


Самые читаемые статьи

последние записи

bottom of page